Aurora

Vinařství Aurora

V Auroře vyrábí víno dva bratři – Filip a Vítek. Z obou dvou vyzařuje obrovská lehkost, nadšení a hravost. Nic není problém a vše chtějí vyzkoušet. Cuvée z Tramínu a Pálavy nazvali „Trapas“, místo rajčat zasadili do země kvevri na oranžové víno a svůj podpultový Pet-Nat otevírají šavlí.

S těmito kluky se nebudete nudit. Víno je baví, neustále zkouší něco nového a v jejich přítomnosti získáte pocit, že vyrábět víno v Šakvicích je nekončící zábava. Přestože pořád objevují nové cesty, jedné zásady se drží: víno má být co nejpřírodnější produkt s minimem zásahů a chemie.

Jaké dělají víno

Vlastních hroznů mají kromě Veltlínu stále ještě málo. Podařilo se jim ale získat hrozny z prvotřídních tratí, jako je Ořechová hora nebo Železná a z nich vyrábí skvělé víno s minimem chemie a zásahů. Víno nechávají delší dobu na kvasničních kalech a dodají mu tak plnost, která začne časem více a více vystupovat. Kromě bílých vín dělají i skvostná nefiltrovaná červená vína, která zrají v dřevěných sudech. Poprvé jsme od kluků ochutnali oranžové víno z kvevri a zamilovali jsme se.

Proč je máme rádi / Proč je navštívit

Na klucích se nám líbí jejich veselost, nadšení pro víno, Moravu, tradice, cimbál …prostě radost ze života na jižní Moravě. Stále něco zkouší a nebojí se jít netradiční cestou. Kromě skvělého vína jim záleží na prostředí, ve kterém žijí, a tak pořádají různé komunitní akce. Pokud potkáte Filipa v kroji, není to póza ani neprohrál sázku. Tenhle kluk v něm prostě občas vyrazí za zábavou.