Zobrazen 1. – 48. z 94 výsledků

Alibernet 2016 / Výběr z hroznů

200 

Hrozny, ze kterých vzniklo toto intenzivní, plné a suché červené víno, patří mezi barvířky, takže čekejte sytou barvu, kterou jen tak nevyperete. V chuti můžete vnímat výraznější tříslovinu a višně. Je to zástupce krásných a plných moravských červených, navíc ověnčený zlatem z Mikulovských vinných trhů.

Alibernet 2018 / Pozdní sběr

210 

Tato polosuchá barvířka má intenzivní tmavou barvu a po prvním napití si uvědomíte výraznou tříslovinu. Když necháte víno chvíli vydýchat, začne se otevírat, ve vůni se objeví sladší tóny višní a v chuti mírný přirozený zbytkový cukr. Alibernet vznikl křížením Cabernet Sauvignonu a tento původ je v odrůdě znát. Dodává mu plnost a výraznost.

Aromatická vína

1 190 

Aromatická vína

1 190 

Také patříte mezi milovníky plných aromatických vín, která vám dlouho zůstanou na jazyku? Pokud hledáte intenzivní zážitek, který začne prvním přivoněním ke skleničce, zkuste tento kartón. Všechna vína mají alespoň malý zbytkový cukr, v některých objevíte vůni černého rybízu, v jiném zase barikový sud. Ochutnávejte a užívejte si tuto šestici vín, vhodných především na večer.

Aurelius 2018 / Pozdní sběr

210 

Krásné květinové polosuché víno s vyšší kyselinkou působí velmi lehce a svěže. Je to typ vína, které se pije samo. Jedná se o český kříženec Neuburského a Ryzlinku rýnského, který nabízí plné květinovo-ovocné tóny. Přestože spadá do kategorie polosuché, působí díky vyšší kyselině suchým dojmem.

Aurelius 2018 / Výběr z hroznů

210 

Vyvážený, harmonický a suchý Aurelius na hranici polosuchosti byl velmi úspěšný na přehlídce vín v Mikulově. Oficiální diplom však víno nezískalo, vinař ho totiž přihlásil jako “Klitorisu rozvernou” a porota neměla smysl pro humor. Tento kříženec Neuburského a Ryzlinku rýnského udělá velkou rádost příznivcům rýňáku. Je v chuti plný, mírně citrusový a nádherně se pije. Nám nadchnul a “Klitorise” bychom udělili diplom okamžitě.

Auxerrois 2018 / Pozdní sběr

180 

Tuto starou francouzskou odrůdu u našich vinařů jen tak neobjevíte. Luboš ji má ale rád. A tak opět vytvořil toto úžasně svěží a suché květinové víno. Na první přivonění vás zaujme výrazná vůně květin, v závěrečné dochuti možná objevíte i propolis. My ho tam našli.

Božské ryzlinky

1 250 

Božské ryzlinky

1 250 

K ryzlinkům je třeba se propít. Už je milujete? My ano. Většinou to jsou první lahve, na které se u vinařů vrháme. Udělejte si s přáteli degustační večer Ryzlinku rýnského a vlašského (dvou zcela odlišných a nepříbuzných odrůd) a dejte nám vědět, který vyhrál. V tomto kartonu najdete lahve, které nás nadchly, a se kterými se loučíme s těžkým srdcem. Máte na výběr tři luxusní vlašáky a tři překrásné rýňáky.

Cabernet blanc 2018 / Pozdní sběr

240 

POSLEDNÍ KUSY! Fantastické netypické suché víno pro skutečné znalce. Tento Cabernet blanc považujeme za to nejlepší, co jsme ochutnali od Petra Holce z ročníku 2018. Víno je extra kořenité, objevují se v něm výrazné tóny pepře, chilli a habaněro papriček a působí velmi suše. Nádherný kousek, ke kterému se ale musíte propít.

Cabernet Moravia 2017

190 

Krásně pitelné, lehké, extra suché červené víno vás zaujme svými bylinkovými tóny. V chuti můžete například objevit heřmánek. Víno působí sametově a vyváženě, jakoby vás každý doušek hladil. Tento Cabernet Moravia ležel 100 dní na slupkách a získal mimo jiné krásnou barvu.

Cabernet Moravia 2017 / Pozdní sběr

250 

Naprosto fantastické plné a suché červené víno, které má ještě dlouhou cestu před sebou. Málokdo by čekal, že takové víno vzniklo na Moravě. Po otevření je potřeba odolat a minimálně hodinu ho nechat dýchat, ideálně ho dekantujte. Budete překvapeni plným extraktem s jemnými animálními tóny. S vinařem Robertem Tichým jsme u vína strávili 3 hodiny a úžasně se mezitím rozvinulo. Pokud si necháte pár lahví v archivu, víno vás za trpělivost odmění.

Cabernet Moravia 2018

170 

Máte chuť na lehoučké odpolední velmi suché červené? Pak sáhněte po této lahvi Cabernet Moravii. Krásně pitelné ovocné víno má nízký alkhol, takže se nemusíte obávat rychlého účinku. Víno se skvěle hodí ke grilování, posezení s přáteli a jako doprovod k sýrům. Pokud hledáte nápoj k těžkému masu, doporučujeme zvolit hutnější víno.

Červené skvosty

1 210 

Červené skvosty

1 210 

Nenechte si namluvit, že umíme jen bílá vína. V Čechách a na Moravě vznikají exkluzivní červená vína. A nemusí být jen svěží a lehká. S přibývajícím sluníčkem navíc získávají každý rok na síle a intenzitě. Vybrali jsme pro Vás šestici vín, která Vám ukáží, jak různorodá a fantastická červená vína u nás vznikají. Od jemného vína až po intenzivní plný nápoj.

Chardonnay 2018 / Pozdní sběr

220 

Pokud toužíte přivonět si k rozkvétající louce a napít se květinovo-ovocného nektaru, sáhněte po tomto polosuchém Chardonnay. Víno je voňavé, s vyšším zbytkovým cukrem, přesto ale zůstává svěží, šťavnaté a pitelné. Stejně jako ostatní Zbyňkova vína vás při prvním přivonění nadchne výrazné aroma. V chuti poté objevíte od květin, přes tropické ovoce až medové tóny.

Chardonnay 2018 / Pozdní sběr

160 

Skvěle suché Chardonnay se sytou zlatavou barvou vám ukáže, že tato odrůda nemusí být za každou cenu převoněná, plná banánů a exotického ovoce. Naopak. Toto víno sice voní sladce a má květinovo-vanilkové aroma, v chuti je ale mnohem jemnější a v dozvuku se objevuje jemná chlebovinka. Víno je díky tomu pitelné a nepůsobí přehnaně líbivě.

Chardonnay 2018 / Výběr z hroznů

210 

Toto nádherné polosuché Chardonnay nám okamžitě po napití připomnělo proslulé francouzské Chablis. Vyšší kyselina, pikantnost a mineralita je to, co dělá z Chablis i z tohoto vína unikát. Jedná se o Chardonnay pro náročné, ve kterém nečekejte dominantní chuť ovoce, ale naopak zemitost a slanou dochuť. Hrozny pochází z 25 let starého vinohradu.

Chardonnay barrique – Sonberk 2015 / Výběr z hroznů

320 

Toto velmi suché bílé víno Chardonnay barrique je opět úžasnou ukázkou toho, jak skvělá vína vznikají ve Valticích. Víno zrálo v kvalitním francouzském sudu, který mu dal nádhernou vůni a chuť. Víno je tudíž plné a intenzivní, takže rozhodně nečekejte svěží odpolední pití k bazénu. O tom svědčí i vyšší alkohol. Nádherný nápoj pro ty, kteří hledají zajímavá silná vína.

Chardonnay nefiltrované 2016

290 

Krásné nefiltrované živé a velmi suché Chardonnay, ve kterém objevíte intenzivní vůně a nečekanou chuť. Při prvním přivonění ucítíte silné a bohaté medové aroma a získáte pocit, že chuť prostě musí být sladká. Po napití zjistíte, že víno je naopak velmi suché a plné fantastické chuti. Chuť a barva se změní, pokud víno před nalitím promícháte. Nádherný nápoj pro pokročilejší znalce vína.

Cuvée Ano 2018 / Výběr z bobulí – 0,5l

220 

Toto výjimečně sladké víno má jednoznačně nejvíce zbytkového cukru a nejméně alkoholu ze všech vín z ročníku 2018, která jsme ochutnali. Je to nádherný extra sladký bonbónek pro milovníky výrazných vín s vysokým zbytkovým cukrem. Jedná se o cuvée Tramínu červeného a Chardonnay, která nádherně snoubí květinové aroma a kořenitost. A proč se jmenuje “Cuvée Ano”? Protože po něm žádná žena neřekne ne. Tak to zkuste.

Cuvée Klára & Kirké

670 

Cuvée Klára, pozdní sběr, Petr Holec, 2018 & Kirké, Madeline Miller, 2019

Mistrovský fantasy román a úchvatný příběh o dceři boha slunce, o rivalitě v příbuzenstvu, o palácových intrikách a ženské síle obstát ve světě ovládaném muži. Knihu skvěle doprovodí aromatické polosuché Cuvée Klára, pojmenované po mladé vinařce Kláře Tiché, která zakotvila v mužském světě vinařů a pomáhala svému sousedovi Petrovi Holcovi toto cuvée vytvořit. Jako odměnu nese už několikátý ročník její jméno.

Balíček obsahuje: Víno, knihu, přání a dárkové balení včetně stuhy s pečetí.

Cuvée Klára 2018 / Pozdní sběr

210 

Nejoblíbenější cuvée od Petra Holce nese jméno po sousedce-vinařce, která mu kdysi pomáhala s jeho vytvořením. Od té doby vzniká každý rok toto nádherné aromatické polosuché Cuvée Klára. Je velmi intenzivní, květinové s vůní růží a rozkvetlé lípy. Navíc nás letos potěšil nižší zbytkový cukr než v předchozích ročnících. Krásné víno, pro milovníky aromatických polosuchých vín.

Cuvée Pinot barrique & Temná dcera

490 

Cuvée Pinot barrique, výběr z hroznů, Lubomír Tichý, 2018 & Temná dcera, Elena Ferrante, 2019

Nejoceňovanější italská prozaička současnosti napsala román, ve kterém sleduje nitro profesorky anglické literatury, odkrývá narušené vztahy k rodině, partnerovi, sobě samé a ukazuje dlouho potlačované destruktivní pocity. Vybroušený literární klenot vás zavede hodně hluboko. Stejně jako polosuché Cuvée Pinot od Luboše Tichého, které vás ponoří na dno barikového sudu a vy s každým dalším douškem vyplouváte vzhůru skrz novou dimenzi chutí a barev.

Balíček obsahuje: Víno, knihu, přání a dárkové balení včetně stuhy s pečetí.

Cuvée Pinot barrique 2018 / Výběr z hroznů

170 

Toto velmi intenzitní polosuché cuvée vzniklo z francouzských odrůd Pinotů – z Rulandského bílého a šedého. Ve víně se výrazně ozývá vůně barikového sudu, díky čemuž působí plně, intenzivně a vydatně. Nejedná se o lehké odpolední víno, naopak si ho skvěle užijete večer v kombinace se sýry, paštikami nebo šunkou. Těšte se na velmi silný zážitek.

Cuvée Red 2017

220 

Suché Cuvée Red vzniklo kupáží Dornfeldru, Merlotu a Cabernet Sauvignonu. Víno je na naše poměry intenzivní a v tom nejlepším slova smyslu líbivé. Má sytou barvu a velmi lahodnou chuť. Zrání v dřevěném sudu dodalo vínu plnost. Velmi dobrá volba jako doprovod k večeři a k následnému popíjení. Toto moravské červené Vás nezklame.

Cuvée rosé 2018 / Kabinet

190 

Nádherně osvěžující polosladké růžové cuvée z odrůd Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Zweigeltrebe je přesně to víno, které si chcete dát odpoledne na zahrádce. Ve vůni převládají jahody, v chuti se objevuje další červené ovoce a jogurt. Holcovi navíc přidali do vína nepatrně CO2, čímž vytvořili jemný nádech perlení. Užijte si klidné odpoledne ve společnosti tohoto vína.

Cuvée Trapas & Monpti

670 

Cuvée Trapas, Aurora, 2018 & Monpti, Gábor Vaszary, 2017

Celosvětový bestseller z roku 1934 v nádherné edici se odehrává v Paříži a líčí vztah maďarského mladíka Monptiho a mladé Francouzky Anne-Claire, která si neustále vymýšlí, lže a nechce se svému příteli oddat. Vyprávění se odvíjí v lehkém tónu, je plné nedorozumění, tragikomických situací, trapasu, sebeironie i vtipné nadsázky. Co jiného si k tomu otevřít než cuvée od mladých vtipných bratrů vinařů Vítka a Filipa, kteří spojením Pálavy a Tramínu vytvořili překrásný polosladký Trapas.

Balíček obsahuje: Víno, knihu, přání a dárkové balení včetně stuhy s pečetí.

Degustační kartón

1 200 

Jak zjistit, co Vám chutná? Pít, ochutnávat a zkoušet. K tomuto poznání se prostě musíte propít. Proto nabízíme kartón s velmi odlišnými odrůdami v různém provedení. Třeba jste na sladká aromatická vína a bude Vám chutnat víno s 50 gramy zbytkového cukru. Nebo vyhledáváte suchá vína s vyšší kyselinou? Otevírejte lahve a zkoumejte, co Vám na nich vyhovuje. Ať příště víte, které lahve objednávat.

Děvín 2018 / Pozdní sběr

200 

Tento polosuchý  Děvín patří mezi velmi aromatické a výrazné víno. Odrůdě se přezdívá “slovenská Pálava”. Jakmile ochutnáte, pochopíte proč. Vůně je bohatá a plná čajové růže a květů. V chuti naleznete výraznou kořenitost, kterou vínu dodává Tramín červený, ze kterého byl Děvín vyšlechtěný. Přestože je víno polosuché, působí suchým dojmem. Kdo miluje Pálavu, měl by vyzkoušet i tuto slovenskou verzi.

Donau Rieslink & Pád Gondolinu

550 

Donau Rieslink, pozdní sběr, Pavel Mayer, 2018 & Pád Gondolinu, J. R. R. Tolkien, 2019

Kniha vznikla díky snaze Christophera Tolkiena zrekonstruovat otcovo dílo a sahá mnohem hlouběji než Pán prstenů nebo Hobit. Vypráví o nesmiřitelném boji Morgotha – vtělení zla a Ulma – pána vod a druhého nejmocnějšího z božských Valar. K tomuto bestselleru se výborně hodí sklenička suchého Donau Rieslinku. Že ho neznáte? Je to jedna z nových PIWI odrůd, které si také vytváří svůj vlastní svět mezi běžnými víny.

Balíček obsahuje: Víno, knihu, přání a dárkové balení včetně stuhy s pečetí.

Donau Rieslink 2018 / Pozdní sběr

170 

Na PIWI odrůdy narazíte málokdy. Pavel Mayer má v těchto nových odrůdách velkou zálibu, stejně jako v suchých vínech. I proto má tento Rieslink minimum zbytkového cukru. Odrůda, která vznikla z Ryzlinku rýnského, si nese charakteristický nádech rýňáku, zároveň toto víno není přehnaně kyselé a navoněné. Velmi hezký nápoj s nižším alkoholem, který vám otevře cestu k novým odrůdám.

Frankovka barrique – Svidrunk 2015 / Výběr z hroznů

320 

Tato suchá Frankovka vyzrálá v barikovém sudu je jasným důkazem, že na Moravě děláme fantastická červená vína. Barva je jiskrná, v chuti objevíte třešně a jemnou tříslovinu. Pokud máte rádi červené a máte už něco odpito, nenechte si ujít toto jedinečné víno. Nejlépe ho charakterizují pojmy: harmonické a vyvážené. Patří mezi špičku moravských vín, která jsme kdy ochutnali. Ale pozor, nečekejte argentinský Malbec.

Frankovka rosé 2016

190 

Do této nádherně kořenité a suché Frankovky jsme se zamilovali. Stejně jako do vinaře Roberta Tichého. Je to jasný důkaz, že i rosé se může krásně vyvíjet v čase a zrát. Víno je pravým opakem freshových malinových voňavých růžovek. Naopak, objevíte mírnou zemitost, kořenitost a pikantnost. Je úžasně osvěžující a má nízký zbytkový cukr.

Frankovka rosé 2018 / Pozdní sběr

170 

Zbyněk se na polosladké růžové Frankovky specializuje. Pravidelně s nimi boduje na zahraničních festivalech a okouzluje příznivce sladkých růžovek. Víno je tradičně jahodovo-malinové, má krásnou sytou barvu a pije se samo. Jakmile vás sluníčko vyžene na balkón, zahradu nebo terasu, vezměte sebou toto krásné letní pití.

Frizzante extra dry 2017

220 

Toto neskutečně svěží a extra dry frizzante milují baletky Národního divadla. Není divu. Povznáší, netlouste se po něm, má nižší alkohol, takže můžete bez rizika tančit a vytváří uvolněnou náladu. Opět jeden ze skvělých doprovodů k bazénu, pokud jste na suché svěží bublinky.

Frizzante rosé 2018

190 

Neskutečná polosladká růžová bazénovka. Pití, které si v létě zamilujete a nebudete chtít pít nic jiného. Díky nízkému obsahu alkoholu navíc můžete fungovat i po konzumaci vína na sluníčku. Ve víně kromě pravdy a bublinek objevíte vůni malin a lesního ovoce. Nádherné cuvée ze Svatovavřineckého, Pinot noir a Zweigeltrebe, do kterého se skvěle hodí kostka ledu.

Frizzante rosé demi sec 2017

220 

Letní osvěžující polosladké šumivé frizzante, po kterém sáhnete, když si uvědomíte, že Vám u bazénu něco podstatného chybí. Nemyslíme to zle, ale tohle víno je jasná “masovka”, kvůli které milovníci sladších růžových klepají s prosebným pohledem na dveře sklípku.

Johanniter 2018 / Výběr z hroznů

200 

Velmi pitelná, svěží a suchá PIWI odrůda z vinic, které se nachází na úpatí lomu. S tímto vínem se setkáte málokdy. A to jak v Čechách, tak ve světě. Chuťově víno připomíná jemnější Ryzlink rýnský, má ovocitou chuť a v provedení od Mirka Rauše je prostě skvělé. Víno se pije samo, takže pozor. Přestože působí svěže a lehce, obsah alkoholu je vyšší. Nejedná se o lehké odpolední víno.

Neuburské 2017 / Kabinet

220 

POSLEDNÍ KUS! Suché Neuburské je nádherným příkladem jemného travnatého vína. V chutě můžete cítit bylinky a zelené jablko. Jedná se o odrůdu vzniklou křížením Veltlínského červeného a Sylvánského zeleného a z obou odrůd si nese příjemnou svěžest a jemné aroma. Víno v provedení Petra Holce je navíc ověnčené stříbrnou medailí z Vinum Juvenale.

Neuburské 2018 / Pozdní sběr

160 

Toto krásně suché víno nás i letos mimořádně nadchlo. Pavel Mayer pochází ze Slovácké podoblasti, kde je tato odrůda mnohem typičtější než na Mikulovsku. A možná díky tomu vzniká v jeho mikulovském sklípku nádherný Neuburg, který je neskutečně pitelný a osvěžující a byl by hřích ho neukázat. Ideální nápoj pro příznivce méně aromatických vín s nižší kyselinou.

Orange wine – nefiltrované 2017

450 

Oranžové víno buď milujete, nebo nenávidíte. Pokud ho milujete, tak toto nefiltrované extra suché víno předčí všechna Vaše očekávání. Vzniklo z bílých hroznů, které byly rozšlapány, a víno zrálo měsíce v prvotřídním francouzském sudu. Do vína se nepřidává žádná síra ani cukr, je to tedy 100% přírodní nápoj prokvašený úplně do sucha. Barva je tmavě oranžová, vůně mandarinkovo-pomerančová a chuť bohatá a odzbrojující. Úžasný zážitek a fantastické víno, po kterém Vám nikdy nebude špatně (přestože má vyšší alkohol).

Orange wine & V existencialistické kavárně

950 

Orange wine, Jiří Kopeček, 2017 & V existencialistické kavárně, Sarah Bakewellová, 2019

Simone de Beauvoir, Jean–Paul Sartre a Raymond Aron sedí v pařížské kavárně a objednávají si meruňkový koktejl. Tak začíná kniha, která s lehkostí líčí životní osudy předních spisovatelů, filozofů a dramatiků, a přitom sleduje existencialistickou linku ve světovém myšlení. Kdyby se tito tři setkali v dnešní době na náměstí ve Valticích, jednoznačně by v debatě pokračovali u sklenky božského naprosto suchého oranžového vína od Jiřího Kopečka.

Balíček obsahuje: Víno, knihu, přání a dárkové balení včetně stuhy s pečetí.

Pálava – Růžová hora 2016 / Výběr z hroznů

275 

Tato polosladká Pálava nabízí přesně to, co většina lidí očekává od typické Pálavy: nádhernou intenzivní vůni, plnou chuť, která zůstává na jazyku a výraznou sladkost. I když jste na suchá vína, tak tato úžasná Pálava ve výběru z hroznů Vám ukáže, že i sladká vína stojí za to ochutnat.

Pálava 2018 – 0,5l

220 

Tato výjimečně sladká Pálava pochází ze Slunečné vinice. Jedná se o víno se sytou barvou a intenzivní medovou chutí. Ročník 2018 byl perfektní pro vznik vín s vyšším zbytkovým cukrem a tato excelentní Pálava je toho jasným důkazem. Ve víně je 60 gramů zbytkového cukru, který nádherně vynikne např. v kombinaci se sýrem s modrou plísní.

Pálava z kvevri – přírodní nefiltrované 2017

380 

Toto výrazné suché oranžové víno zrálo na slupkách v hliněné nádobě (kvevri) zakopané v Šakvicích na zahrádce s nápisem “kvevri garden”. Kdysi tu měla babička vinařů rajčata. Nyní tu vznikají netradiční velmi osobitá nefiltrovaná vína podle starých gruzínských postupů. Někdo je miluje, jiný jim nerozumí. Ale my jsme se právě díky tomuto oranžovému nadchnuli pro kluky z Aurory. Víno určitě dekantujte a dejte mu čas. Po prvním ochutnání vám v ústech exploduje černý čaj. A při každém dalším napití se objeví další a další chutě.

Pétillant-naturel bílé nefiltrované 2017

195 

Šílené a ustřelené 100% přírodní perlivé živé nefiltrované víno. S tímto nápojem se v Čechách prakticky nesetkáte, přestože se ve světě Pet-Nat stává hitem. Víno bylo vyrobené tak, jak se vyrábělo před stovkami let, bez přidané síry, cukru a dalších látek. Nemá skoro žádný zbytkový cukr, obsahuje nízký alkohol (11%) a spoustu prospěšných vitamínů a látek. Buď ho budete milovat nebo naopak. Víno se musí otevírat velmi podchlazené (ideálně 5°C), pod úhlem 45°a je nutné veškerou sedlinu před otevřením promíchat. Otevírejte ho pomalu, toto víno je živé.

Pétillant-naturel červené nefiltrované 2017

195 

100% přírodní perlivé živé nefiltrované víno má temně fialovou barvu protože bylo vyrobené z barvířky Rubinet. S Pet-Natem se v Čechách prakticky nesetkáte, přestože se ve světě stává hitem. Víno bylo vyrobené tak, jak se vyrábělo před stovkami let, bez přidané síry, cukru a dalších látek. Nemá skoro žádný zbytkový cukr, obsahuje nízký alkohol (11%) a spoustu prospěšných vitamínů a látek. Buď ho budete milovat nebo naopak. Víno se musí otevírat podchlazené (ideálně 5°C) a je dobré veškerou sedlinu před otevřením promíchat. Otevírejte ho extrémně pomalu pod úhlem 45° a pomalu nechte odcházet CO2. Víno je živé, výbušné a brutálně barví. Po otevření odlijte víno do skleničky, a až poté narovnejte lahev. Nikdy ji nenarovnávejte hned po otevření. Vyteče!

Pinot blanc 2017 / Pozdní sběr

225 

Milujete kvalitní vyzrálé burgundské odrůdy? Pak vás tento suchý Pinot blanc nadmíru potěší. Vinař Robert Tichý se na tuto odrůdu specializuje a dělá z ní nádherné víno. Hrozny pochází z vinice kolem Kobylí a Robert při jejich zpracování použil minimum zásahů. Jeho filozofií je nechat přírodu, aby z hroznů vytvořila co nejpřírodnější víno. Těšte na skvělý zážitek.

Rulandské modré 2018

210 

Na toto suché Rulandské modré jsme museli dlouho čekat, než ho Honza pustil do světa. Čekat se ale vyplatilo, pobyt na sudu víno nádherně harmonizoval a zakulatil. V této lahvi objevíte velmi kvalitní červené víno, které je svěží, ovocné a v tom nelepším smyslu v něm poznáte rukopis moravského vinaře. Nečekejte hutnost nebo živočišnost, ale jiskrnost, svěžest a pitelnost.

Rulandské modré barrique – U Božích muk 2015 / Výběr z hroznů

320 

Fantastické, suché, neskutečně harmonické a kulaté červené víno, které zrálo v prvotřídním francouzském sudu, patří mezi naprostou střelu mezi moravskými víny. Barrique se ve víně projevuje jen jemně a přibarvuje ho. Pokud chcete důkaz, že na Moravě vznikají špičková červená vína, otevřete si tuto lahev.

Ověření věku

Kliknutím na vstup potvrzuji že mi bylo 18 let.