Zahájili jsme závodní dovolenou. Zavřeno bude pondělí a úterý 22 a 23.7. A pak celý týden 29.7. až 4.8. Děkujeme za pochopení!

Pinot blanc Orange 2021 * Aurora

Neohodnoceno

U kluků z Aurory jsme si zvykli na oranžové obludy - těžká a složitá vína, která jen tak někomu nechutnají. O to víc nás překvapil tento jemný úplně suchý oranžový Pinot, který jako by ani nebyl z jejich dílny. V tom nejlepším slova smyslu je to oranžové víno pro začátečníky. Je to první krůček do světa naturálních nesířených vín, protože je jen jemně zakalené, objevují se v něm příchutě mandarinek, pomerančů s minimem tříslovin a není to tedy takový šok, jako když si dáte od stejných vinařů např. víno z kvevri. 

350 Kč
Vyprodáno

Oranžové víno a experimenty s ním baví kluky ze Šakvic asi úplně nejvíc. A že jim to jde skvěle je vidět na tomto úplně suchém oranžovém víně z kameniny z ročníku 2020. Každé oranžové od kluků je jiné, v tomto převládá chuť mandarinek, citrusů a karamelu. Na oranžové víno je velmi jemné a harmonické. Oranžové víno z kameniny od kluků se každý rok vyvíjí v lahvi a je dost dobře možné, že za několik měsíců se chutě posunou zase o kus dále. 

Jméno značky: Aurora
Kategorie: Víno
Odrůda: Rulandské bílé
Ročník: 2021
Zatřízení: nefiltrované
Barva a druh: oranžové, nefiltrované
Sladkost: suché
Zbytkový cukr: 0,0 g/l
Kyselina: 4,8 g/l
Alkohol: 11,5 %
Průvodce výběrem: Pro náročné
Položka byla vyprodána…