O nás

irena-a-petr-rubasovi
Proč a jak vznikli Neznámí vinaři

Milujeme jižní Moravu

Jako rodilí Pražáci jsme jednoho dne vyjeli na jižní Moravu a žasli jsme. Krásná příroda, milí lidé a všude víno. Návštěvy se opakovaly, až jsme sem začali jezdit na kola. Když Petr jednoho dne před Pavlovem vztekle odhodil kolo do příkopu (kdo zná Pavlov, chápe proč), bylo jasné, že záminka cyklovýletů nevydrží věčně.

První z našich neznámých vinařů, kterého jsme potkali, byl Pavel Mayer. Degustace u něj byl celoživotní zážitek, na jehož konci začal pan Mayer každému otevírat víno z roku jeho narození. Je obrovská škoda, že si z toho pamatujeme jen to, že se to stalo.

Jednou jsme navštívili nové „butikové“ vinařství. Dobré víno, moderní prostředí a bohatý investor, který nikdy neviděl hrozen naživo. Lahve sice nesou jeho jméno, ale tím to končí. A pak jsme naopak byli v malém rodinném vinařství, kde všichni tvrdě pracují a znají cestu svých vín od vinice až po lahev. A tehdy jsme se rozhodli podporovat to, co máme skutečně rádi – malé neznámé vinaře.

Kritéria neznámého vinaře

Koho vybíráme

Stanovili jsme si zásady při výběru neznámých vinařů:

Víno je vždy na prvním místě - prostě musí být skvělé, a to v celém portfoliu, které ochutnáme. I když se nám něco líbí více a něco méně, nesmíme narazit na vyložené propadáky a sudovku.

Velikost produkce je u našich vinařů omezená, a to do 50 tisíc lahví ročně. Každé víno tak vzniká ve velmi omezeném množství třeba jen pár stovek lahví. Nevýhodou bohužel  je, že vína v průběhu roku nenávratně mizí.

Hrozny pochází alespoň z části z vlastních produkce. Pokud vinař sám pracuje na vinohradě, věnuje révě potřebnou péči a čas a stará se šetrně o svou půdu, odrazí se to na kvalitě hroznů a následně i vína.

Šetrná výroba vína, která se promítá např. do minimalizace zásahů vinaře, omezování přidaných látek ve víně, zejména pak nízký obsah síry. To, že vinař mošt nedoslazuje, je samozřejmost.

Celkový dojem z vinařství a osobnost vinaře jsou klíčové. Máme naše vinaře rádi, setkáváme se s nimi nejen pracovně, ale i soukromě, takže vybíráme jen ty, které chceme podporovat. A hlavně, povaha vinaře se vždy promítne do vína.

irena-a-petr-rubasovi
irena-a-petr-rubasovi
Co vám nabízíme

Top vína za skvělé ceny

U nás si namícháte kartón z vín, která v obchodech nenajdete. Zároveň ctíme ceny našich vinařů. Vína jsme ochutnali a vybrali z portfólia vinařství jen ty nejzajímavější kousky. Abychom vám výběr ještě více usnadnili, vymysleli jsme speciální kartony, kde najdete vína od různých vinařů, která vždy něco spojuje. Třeba výrazné aroma.

Pokud hledáte dárek, není problém jakýkoliv kartón nebo víno dárkově zabalit.

On-line, řízené, soukromé i firemní

Degustace

Milujeme víno a naše vinaře a rádi o tom vyprávíme. Pokud chcete ochutnat více vín z různých vinařství najednou, jsou degustace tou ideální příležitostí. Už toho máme hodně odpito, naše vinaře velmi blízce známe a také jsme absolvovali Vinařskou Akademii Valtice. Víno nás prostě hodně baví a rádi se o tento pocit dělíme.

Proto pořádáme pravidelné degustace vín od neznámých vinařů v Praze. Buď můžete přijít na jednu z našich ochutnávek do Degustéky nebo uspořádáme degustaci na míru u vás doma či ve firmě.

S ohledem na covidové události, jsme začali dělat degustace on-line za účasti vinařů, kde sám tvůrce představí daný vzorek. On-line degustaci je možné připravit také na míru (narozeniny, teambuilding). 

Plánované degustace

degustace-neznami-vinari