Zobrazuji všech 8 výsledků

Aurelius 2018 / Pozdní sběr

210 

Krásné květinové polosuché víno s vyšší kyselinkou působí velmi lehce a svěže. Je to typ vína, které se pije samo. Jedná se o český kříženec Neuburského a Ryzlinku rýnského, který nabízí plné květinovo-ovocné tóny. Přestože spadá do kategorie polosuché, působí díky vyšší kyselině suchým dojmem.

Cabernet blanc 2018 / Pozdní sběr

240 

Fantastické netypické suché víno pro skutečné znalce. Tento Cabernet blanc považujeme za to nejlepší, co jsme ochutnali od Petra Holce z ročníku 2018. Víno je extra kořenité, objevují se v něm výrazné tóny pepře, chilli a habaněro papriček a působí velmi suše. Nádherný kousek, ke kterému se ale musíte propít.

Cuvée Klára 2018 / Pozdní sběr

210 

Nejoblíbenější cuvée od Petra Holce nese jméno po sousedce-vinařce, která mu kdysi pomáhala s jeho vytvořením. Od té doby vzniká každý rok toto nádherné aromatické polosuché Cuvée Klára. Je velmi intenzivní, květinové s vůní růží a rozkvetlé lípy. Navíc nás letos potěšil nižší zbytkový cukr než v předchozích ročnících. Krásné víno, pro milovníky aromatických polosuchých vín.

Cuvée Red 2017

220 

Suché Cuvée Red vzniklo kupáží Dornfeldru, Merlotu a Cabernet Sauvignonu. Víno je na naše poměry intenzivní a v tom nejlepším slova smyslu líbivé. Má sytou barvu a velmi lahodnou chuť. Zrání v dřevěném sudu dodalo vínu plnost. Velmi dobrá volba jako doprovod k večeři a k následnému popíjení. Toto moravské červené Vás nezklame.

Cuvée rosé 2018 / Kabinet

190 

Nádherně osvěžující polosladké růžové cuvée z odrůd Cabernet Sauvignon, Pinot Noir a Zweigeltrebe je přesně to víno, které si chcete dát odpoledne na zahrádce. Ve vůni převládají jahody, v chuti se objevuje další červené ovoce a jogurt. Holcovi navíc přidali do vína nepatrně CO2, čímž vytvořili jemný nádech perlení. Užijte si klidné odpoledne ve společnosti tohoto vína.

Neuburské 2017 / Kabinet

200 

POSLEDNÍ KUS! Suché Neuburské je nádherným příkladem jemného travnatého vína. V chutě můžete cítit bylinky a zelené jablko. Jedná se o odrůdu vzniklou křížením Veltlínského červeného a Sylvánského zeleného a z obou odrůd si nese příjemnou svěžest a jemné aroma. Víno v provedení Petra Holce je navíc ověnčené stříbrnou medailí z Vinum Juvenale.

Ryzlink vlašský 2018 / Pozdní sběr

190 

Ryzlink vlašský je špičková odrůda, které se velmi daří okolo Dolních Dunajovic. Právě odtud, ze Zimního vrchu, pochází hrozny, ze kterých vzniknul tento fantastický polosuchý vlašák. Jedná se o starý vinohrad s révou s kořeny hluboko v zemi, ze které získává pověstnou mineralitu. Víno je mohutné, robustní, s dlouhou dochutí.  Nečekejte bazénové pití, ale extra plné víno, které dlouho zůstává na jazyku.

Sauvignon 2018 / Pozdní sběr

220 

Tento představitel polosuchého Sauvignonu patří mezi plná, komplexní a “složitá” vína. Jedná se o víno Novozélandského typu s extra intenzivní vůní a chutí. Nečekejte lehké moravské víno nebo zelené tóny,  ale naopak výrazný, silný nápoj, ve kterém objevíte grep, pomelo a cassis. Krásné víno pro pokročilé konzumenty.

Ověření věku

Kliknutím na vstup potvrzuji že mi bylo 18 let.