Zobrazuji všech 6 výsledků

Cabernet Moravia 2018

170 

Máte chuť na lehoučké odpolední velmi suché červené? Pak sáhněte po této lahvi Cabernet Moravii. Krásně pitelné ovocné víno má nízký alkhol, takže se nemusíte obávat rychlého účinku. Víno se skvěle hodí ke grilování, posezení s přáteli a jako doprovod k sýrům. Pokud hledáte nápoj k těžkému masu, doporučujeme zvolit hutnější víno.

Pálava z kvevri – přírodní nefiltrované 2017

380 

Toto výrazné suché oranžové víno zrálo na slupkách v hliněné nádobě (kvevri) zakopané v Šakvicích na zahrádce s nápisem “kvevri garden”. Kdysi tu měla babička vinařů rajčata. Nyní tu vznikají netradiční velmi osobitá nefiltrovaná vína podle starých gruzínských postupů. Někdo je miluje, jiný jim nerozumí. Ale my jsme se právě díky tomuto oranžovému nadchnuli pro kluky z Aurory. Víno určitě dekantujte a dejte mu čas. Po prvním ochutnání vám v ústech exploduje černý čaj. A při každém dalším napití se objeví další a další chutě.

Ryzlink rýnský 2018

190 

Krásný velmi suchý rýňák vyrostl na samé Pálavě, která je znázorněná i na etiketě tohoto vinařství. Pokud máte rádi mineralitu ve víně, budete s tímto vínem nadmíru spokojení. V této oblasti vznikají díky unikátnímu podloží fantastická vína. Hrozny navíc pochází z 35 let staré vinice, na které si réva svými dlouhými kořeny tahá ze země to nejlepší. Ochutnejte a nebojte se tento Ryzlink rýnský archivovat.

Ryzlink vlašský – Ořechová hora 2018

200 

V roce 2018 vyrobili v Auroře hned tři odlišné Ryzlinky vlašské, každý z jiné trati. Tento extra suchý pochází z vyhlášené Ořechové hory kousek od Březí. Právě zde je nejlepší (vápencové) podloží pro tuto odrůdu a vznikají tu nejšpičkovější vlašáky z celé Moravy. A tato lahev je toho jen dalším důkazem.

Strýcovo rosé 2018

160 

Toto suché svěží rosé se krásně hodí do teplého odpoledne. Ať už na zahradu, balkon nebo do křesla ve vytopeném obýváku. Na kombinaci lehkého, svěžího a velmi suchého rosé příliš často nenarazíte. Přeci jen většina našich růžových vín má vyšší zbytkový cukr. Toto je krásná výjimka, která se Filipovi (který se zrovna dozvěděl, že bude strýcem) moc povedla.

Trapas 2018

220 

Trapas 2018

220 

Co může vzniknout, když se rozhodnete udělat polosladké cuvée z Tramínu a Pálavy? Trapas. A jaký. Toto spojení je neskutečné a nadchne i milovníky suchých vín. Pálava dává vínu typickou vůni čajové růže, Tramín naopak charakteristickou kořenitost. Tyto dvě odrůdy se prostě hledaly, až se našly právě v této lahvi. Krásný aromatický sladký zážitek.

Ověření věku

Kliknutím na vstup potvrzuji že mi bylo 18 let.