Zahájili jsme závodní dovolenou. Zavřeno bude pondělí a úterý 22 a 23.7. A pak celý týden 29.7. až 4.8. Děkujeme za pochopení!

Merlot barrique 2018 / Výběr z hroznů * Jiří Kopeček

Neohodnoceno

Skvost se vrátil! Po 5 letech zrání na sudu se toto víno konečně dočkalo lahvování. A co v lahvi objevíte? Fantastické suché víno z prvotřídního francouzského dubovém sudu a exkluzivního ročníku 2018 v limitované šarži jen pár stovek kusů. Víno neprošlo klasickou filtrací a díky tomu má bohatou, plnou a zakulacenou chuť. V chuti je zahlazená tříslovina, tóny marmelády, nazrálých třešní a sherry. Barva je výrazná a temná. Exkluzivní zážitek pro skutečné znalce. 

430 Kč
na objednávku

Popis produktu není dostupný

Jméno značky: Jiří Kopeček
Kategorie: Víno
Odrůda: Merlot
Ročník: 2018
Zatřízení: výběr z hroznů
Barva a druh: červené
Sladkost: suché
Zbytkový cukr: 0,2 g/l
Kyselina: 4,7 g/l
Alkohol: 15,5 %
Průvodce výběrem: Mohutné, Pro náročné

O autentických vínech se dočtete hodně. Ale až tento vinař Vám upřímně vysvětlí, proč dělá autentická vína: jde o spojení lenosti a odklonu od materialismu. Prostě už nechce dřít ve sklepě, dává maximální prostor přírodě a hlavně, dělá víno, které chutná jen a jen jemu.

Jirka je největší „hipsterský vinař“, kterého známe. Jde proti mainstreamu, dělá naprosto odlišné víno a strašně mu to vychází. Sám říká, že jeho víno je „ustřelený“, což je, ale tím nejlepším směrem. Vína dozrávají ve špičkových francouzských sudech a vzadu na dvoře má jeden obří sud s oranžovým vínem. Ten jako správný autentista otáčí při úplňku a poslouchá, co se uvnitř děje. Myslíte, že nic? Omyl, my jsme to slyšeli.

Jaké dělá víno

Jaká vína si myslíte, že dělá prezident Vinařské akademie Valtice? Úžasná, plná a intenzivní, ale musíte se k nim propít. Díky zrání v top sudech vyrábí skvělá barriková vína, která nadchnou každého, kdo už vypil tolik vína, že by to nechtěl přeplavávat zpátky. Vína mají minimum síry nebo žádnou, takže Vás po nich nebude bolet hlava. Také vyrábí čistě přírodní perlivé víno, která ovšem při neodborném zacházení může vymalovat celý byt nebo fasádu. Naprosto perfektní je jeho oranžové víno, které jedni milují a druzí nechápou. My ho milujeme, ale jak říká Jirka, „tomu vínu je stejně jedno, co si o něm myslíte“.

Proč ho máme rádi / Proč ho navštívit

Na Jirku Kopečka pravděpodobně můžete narazit na náměstí ve Valticích před vinotékou, kde v kruhu známých komentuje víno a život. Má úžasný nadhled a může si dovolit co málokdo: dělat jen to, co ho baví. A jeho víno je důkazem, že to je ta nejlepší životní cesta.

S Jirkou jsme prožili krásné večery plné skvělého vína a filozofie. Také nás naučil snídat kávu a likérové víno. Klasické degustace nedělá, ale pokud se s ním máte potkat, stane se to. Protože jak Jirka říká: „všechno je už dávno napsané na palmových listech“.