Červené skvosty

Červené skvosty

1 690 

Nenechte si namluvit, že umíme jen bílá vína. V Čechách a na Moravě vznikají exkluzivní červená vína. A nemusí být jen svěží a lehká. S přibývajícím sluníčkem navíc získávají každý rok na síle a intenzitě. Vybrali jsme pro Vás šestici vín, která Vám ukáží, jak různorodá a fantastická červená vína u nás vznikají. Od jemného vína až po intenzivní plný nápoj.

Frankovka 2019

Pokud milujete lehká suchá červená vína, vyzkoušejte tuto Frankovku z Žabčic. Jedná se o neuvěřitelně pitelné, lehounké a ovocné víno, které oceníte jak odpoledne, tak večer. Zvlášť, pokud nemáte rádi drsná těžká červená s výraznou tříslovinou. Toto je pravý opak, ale nemusíte se ani bát, že by ve víně dominovala kyselina. Chuť je harmonická, vyvážená a zakulacená.

Zweigeltrebe 2018 - Holý kopec / Pozdní sběr

Máte chuť na plné, tělnaté víno s dlouhou dochutí? Pak sáhněte po tomto suchém nefiltrovaném Zweigeltrebe z exkluzivního roku 2018. Víno zrálo 16 měsíců na starším barrique sudu a má tmavě červenou barvu. Ve vůni vévodí tmavá čokoláda a přezrálé višně, v chuti kromě višní v čokoládě objevíte i náznak lékořice a levandule. To, že se jedná o výjimečný zážitek, dosvědčuje i stříbrná medaile z prestižní soutěže AWC Vienna.

Svatovavřinecké 2018

Nejvyšší řadu nefiltrovaných červených vín od Aurory pozná podle odlišné etikety. Pod ní kluci schovávají to nejlepší z modrých hroznů, co vytvořili. Tento suchý Vavřinec jen potvrzuje, jak exkluzivní byl ročník 2018. Víno má temnou barvu a je plné taninů a tříslovin. Je naprosto suché, ve vůni se objevují jemné animální tóny a v chuti švestky a čokoláda. Má velmi dlouhou dochuť a málokdo by v tomto víně hledal typickou Moravu. Víno nebylo sířené.

Cuvée Red 2018

Suché Cuvée Red vzniklo kupáží Dornfeldru, Merlotu a Cabernet Sauvignonu. Víno je velmi intenzivní a v tom nejlepším slova smyslu líbivé. Je to důkaz, že ročník 2018 byl na Moravě extrémně povedený na červené. Víno má sytou barvu a velmi lahodnou chuť. Zrání v dřevěném sudu mu dodalo  plnost. Velmi dobrá volba jako doprovod k večeři a k následnému popíjení. Toto moravské červené Vás jednoznačně překvapí a nadchne.

Rulandské modré 2017 / Výběr z hroznů - limitovaná edice

Velmi pitelné a harmonické suché Rulandské modré ve výběru z hroznů bude krásným doprovodem k masitému jídlu, k večernímu popíjení s přáteli nebo k sólo večeru s knížkou. Víno je kulaté, příjemně ovocité a silnější. Mirek Rauš v něm poznal potenciál a vložil ho do speciální lahve se skleněným uzávěrem a vytvořil z něj svou vyšší řadu a limitovanou edici. Krásný dárek v krásném obalu.

Rulandské modré barrique - U Božích muk 2015 / Výběr z hroznů

Fantastické, suché, neskutečně harmonické a kulaté červené víno, které zrálo v prvotřídním francouzském sudu, patří mezi naprostou střelu mezi moravskými víny. Barrique se ve víně projevuje jen jemně a přibarvuje ho. Pokud chcete důkaz, že na Moravě vznikají špičková červená vína, otevřete si tuto lahev.

Další informace

Hmotnost 6 kg
Kartony a dárky

Degustační kartony

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Červené skvosty”

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *