O nás

Proč a jak vznikli Neznámí vinaři

Milujeme Jižní Moravu

Jako rodilí Pražáci jsme jednou vyjeli na jižní Moravu a žasli jsme. Krásná příroda, milí lidé a otevřené sklípky. Návštevy se opakovaly, až jsme sem začali jezdit na kola. Když Petr jednoho dne před Pavlovem vztekle odhodil kolo do příkopu (kdo zná Pavlov, chápe proč), bylo jasné, že záminka cyklovýletů nevydrží věčně.

První z našich neznámých vinařů, kterého jsme potkali, byl Pavel Mayer. Degustace u něj byl nádherný zážitek, na jehož konci začal pan Mayer každému otevírat víno z roku jeho narození. Je obrovská škoda, že si z toho pamatujeme jen to, že se to stalo.

Jednou jsme o víkendu navštívili nové „butikové“ vinařství. Dobré víno, moderní prostředí a bohatý investor, který nikdy neviděl hrozen naživo. Lahve sice nesou jeho jméno, ale tím to končí. A pak jsme byli v malém rodinném vinařství, kde všichni tvrdě pracují a znají cestu svých vín od vinice až po lahev. A tehdy jsme se rozhodli podporovat to, co máme skutečně rádi – malé neznámé vinaře.

Kritéria neznámého vinaře

Koho vybíráme

Máme pár zásad neznámého vinaře. Musí to být mikrovinař, který víno vyrabí sám a ideálně z vlastních hroznů. Pracuje na vinici a pohybuje se v procesu výroby vína od začátku až do konce. Má za sebou zajímavou cestu k vínu a příběh. Samozřejmě musí dělat vína, která nás osloví a vždy nás zajímají postupy, které vinař uplatňuje. Nejdůležitější je ale celkový dojem, který z vinařství a z vinaře máme. Nikdo nám nic neplatí, neznámí vinaři jsou naším koníčkem, takže vybíráme jen ty, které chceme podporovat.

Co Vám nabízíme

Top vína za ceny vinařů

U nás si namícháte kartón z vín, která v obchodech nenajdete. Zároveň dodržujeme ceny vinařů. Vína jsme ochutnali a vybrali ty nejzajímavější kousky. Abychom Vám výběr usnadnili, vymysleli jsme speciální kartony, kde najdete vína od různých vinařů, která něco spojuje.

Pokud hledáte dárek, není problém jakýkoliv kartón nebo víno dárkově zabalit.

Degustace

Nechceme tvrdit, že jsme odborníci, ale máme hodně odpito, naše vinaře známe osobně a absolvovali jsme kurzy o víně. Proto pořádáme pravidelné degustace vín od neznámých vinařů v Praze. Buď můžete přijít na naši ochutnávku nebo uděláme degustaci na míru u Vás doma.

Je škoda se nechat naložit do autobusu a potom 2 dny chodit v davu se skleničkou na krku. Také jsme zažili otevřené sklepy, ale není nad soukromou degustaci ve sklípku. Pokud jí chcete zažít, dejte nám vědět.

Poslední články

Z našeho blogu