Zobrazuji všech 6 výsledků

Cabernet Moravia 2018 – Lumperky / Pozdní sběr

240 

Z viniční tratě Lumperky v okolí Kobylí pochází tento suchý Cabernet Moravia, který je charakteristický především svojí ovocitostí. Jedná se o lehčí, příjemný typ červeného vína, plný svěžích tónů červeného ovoce, především višní. Velmi kvalitní a jemné víno bylo vyrobené s minimem přidaných látek a zásahů vinaře Roberta.

 

Pétillant-naturel bílé nefiltrované 2019

230 

Robertův první suchý nefiltrovaný Pet-Nat z limitované šarže pár desítek lahví je krásným perlivým extrémně pitelným nápojem s nízkým alkoholem (11%) a jemnou meruňkovou barvou. Jedná se o 100% přírodní (naturální) víno z vinice Holý Kopec vyrobené starou francouzskou metodou, kdy víno primárně dokvasilo do sucha na lahvi. Hrozny pochází z divoké vinice s minimem zásahů vinaře. Prostě spontánní divoké ustřelené víno, ze kterého máme obrovskou radost.

Pinot blanc 2017 / Pozdní sběr

240 

Milujete kvalitní vyzrálé burgundské odrůdy? Pak vás tento suchý Pinot blanc nadmíru potěší. Vinař Robert Tichý se na tuto odrůdu specializuje a dělá z ní nádherné víno. Hrozny pochází z vinice kolem Kobylí a Robert při jejich zpracování použil minimum zásahů. Jeho filozofií je nechat přírodu, aby z hroznů vytvořila co nejpřírodnější víno. Těšte na skvělý zážitek.

POSLEDNÍ LAHVE – Frankovka rosé 2016

190 

POSLEDNÍ KUSY! Do této nádherně kořenité a suché Frankovky jsme se zamilovali. Pochází z prvního ročníku existence vinařství Filiberk, kdy Robert vsadil vše na kvalitní růžovky ve francouzském stylu. A vyšlo mu to. Je to jasný důkaz, že i rosé se může krásně vyvíjet v čase a zrát. Víno je pravým opakem freshových malinových voňavých růžových vín. Naopak, objevíte v něm zemitost, kořenitost a pikantnost. Je úžasně osvěžující a má nízký zbytkový cukr.

POSLEDNÍ LAHVE – Sauvignon blanc 2018 / Pozdní sběr

250 

POSLEDNÍ KUSY! Tímto suchým Sauvignonem nám začal Robert představovat svůj ročník 2018 a my jsme pak nechtěli pít nic jiného. Fantastický extrémně pitelný, minerální Sauvignon s mírně slanou dochutí jsme si zamilovali. A nejen my, víno od nalahvování boduje na mezinárodních soutěžích a Robert jen s úsměvem vysvětluje, že víno vyrobil Bůh a ne on. Po roce Sauvignon nazrál do krásných černorybízových tónů a je v perfektní kondici. Bohužel pochází z mikrošarže, která je už úplně vypitá a ani Robert už nemá ani lahev.

Veltlínské zelené 2018 – panenská sklizeň

210 

Touto panenskou sklizní suchého Veltlínu nás Robert skutečně překvapil. První úroda většinou bývá až příliš lehká a nevýrazná. Tento Veltlín je ale výjimkou. Má přesně to, co od této odrůdy očekáváte: svěžest a pitelnost, citrusy, kořenitost a mandlovou dochuť. A jelikož první sklizeň dopadla takto skvěle, nemůžeme se už nyní dočkat dalších ročníků.