Zobrazuji všech 7 výsledků

Chardonnay 2018 / Pozdní sběr

160 

Skvěle suché Chardonnay se sytou zlatavou barvou vám ukáže, že tato odrůda nemusí být za každou cenu převoněná, plná banánů a exotického ovoce. Naopak. Toto víno sice voní sladce a má květinovo-vanilkové aroma, v chuti je ale mnohem jemnější a v dozvuku se objevuje jemná chlebovinka. Víno je díky tomu pitelné a nepůsobí přehnaně líbivě.

Donau Rieslink 2018 / Pozdní sběr

170 

Na PIWI odrůdy narazíte málokdy. Pavel Mayer má v těchto nových odrůdách velkou zálibu, stejně jako v suchých vínech. I proto má tento Rieslink minimum zbytkového cukru. Odrůda, která vznika z Ryzlinku rýnského, si nese charakteristický nádech rýňáku, zároveň toto víno není přehnaně kyselé a navoněné. Velmi hezký nápoj s nižším alkoholem, který vám otevře cestu k novým odrůdám.

Merlot 2018 / Pozdní sběr

200 

Červená vína z roku 2018 jsou výjimečná. A tento suchý Merlot to jen potvrzuje. Pokud máte rádi suché červené s výraznou tříslovinou plné taninů, musíte ochutnat toto víno. Má nádhernou tmavou barvu, plnou chuť a je pravým opakem lehkých, svěžích a ovocných červených. Kdo ještě stále pochybuje o moravských červených vínech, bude překvapený.

Neuburské 2018 / Pozdní sběr

160 

Toto krásně suché víno nás i letos mimořádně nadchlo. Pavel Mayer pochází ze Slovácké podoblasti, kde je tato odrůda mnohem typičtější než na Mikulovsku. A možná díky tomu vzniká v jeho mikulovském sklípku nádherný Neuburg, který je neskutečně pitelný a osvěžující a byl by hřích ho neukázat. Ideální nápoj pro příznivce méně aromatických vín s nižší kyselinou.

Savilon 2018 / Pozdní sběr

179 

Původem česká PIWI odrůda vyšlechtěná v roce 2001 připomíná názvem Sauvignon. Přestože s ním nemá geneticky nic společného, ve vůni se mu velmi podobá. Toto krásně suché víno na první přivonění zaujme intenzivní aromatikou s vůní černého rybízu a bezu. V chuti je pak velmi vyvážené. Čekejte silnější, plnější večerní víno, které působí vyzrálým dojmem.

Svatovavřinecké 2018 / Pozdní sběr

165 

Velmi překvapivé a netradiční úplně suché Svatovavřinecké s výraznou tříslovinou, která se  okamžitě po první ochutnání objeví na patře. Postupně se přidají tóny čerstvé višně a švestky. Tato francouzská odrůda z rodiny Pinotů je u nás neprávem podceňovaná (přestože jí vyrobíme významné množství). V tomto provedení vůbec nepůsobí jemně a lehce, ale intenzivně a plně. Víno je skvělé už nyní, ale těšíme se, jak se bude postupně vyvíjet a měnit.

Zweigeltrebe 2018 / Pozdní sběr

160 

Suché jemné a velmi dobře pitelné Zweigeltrebe ocení všichni, kteří mají rádi svěží typ červených vín s ovocnými tóny. Zároveň je ideální, pokud hledáte nižší tříslovinu. Víno nepůsobí ostře jako některá jiná vína, naopak je velmi harmonické a hladké. Jako doprovod k vyzrálému steaku bychom volili jiný typ červeného, ale k večernímu popíjení je perfektní.

Ověření věku

Kliknutím na vstup potvrzuji že mi bylo 18 let.