Zobrazuji všech 7 výsledků

Auxerrois 2018 / Pozdní sběr

180 

Tuto starou francouzskou odrůdu u našich vinařů jen tak neobjevíte. Luboš ji má ale rád. A tak opět vytvořil toto úžasně svěží a suché květinové víno. Na první přivonění vás zaujme výrazná vůně květin, v závěrečné dochuti možná objevíte i propolis. My ho tam našli.

Cabernet Moravia 2017

190 

Krásně pitelné, lehké, extra suché červené víno vás zaujme svými bylinkovými tóny. V chuti můžete například objevit heřmánek. Víno působí sametově a vyváženě, jakoby vás každý doušek hladil. Tento Cabernet Moravia ležel 100 dní na slupkách a získal mimo jiné krásnou barvu.

Chardonnay 2018 / Pozdní sběr

180 

U tohoto polosuchého Chardonnay nás na první pohled zaujala jeho chuťová vyváženost a odrůdovost. Nic ve víně netrčí, není přehnaně aromatické a chutná tak, jak má Chardonnay chutnat. Tato odrůda je velmi blízká Pinotům a v tomto víně je to skvěle poznat. Přestože je zbytkový cukr vyšší, víno působí suše a má lehkou oříškovou dochuť.

Cuvée Pinot barrique 2018 / Výběr z hroznů

170 

Toto velmi intenzitní polosuché cuvée vzniklo z francouzských odrůd Pinotů – z Rulandského bílého a šedého. Ve víně se výrazně ozývá vůně barikového sudu, díky čemuž působí plně, intenzivně a vydatně. Nejedná se o lehké odpolední víno, naopak si ho skvěle užijete večer v kombinace se sýry, paštikami nebo šunkou. Těšte se na velmi silný zážitek.

Ryzlink vlašský 2018 / Pozdní sběr

190 

O tomto polosuchém vlašáku Luboš řekl, že má koule. A my s ním musíme souhlasit. Hrozny, ze kterých vznikl, byly přezrálé a objevila se na nich botrytida. Výsledkem je neskutečně plné a silné víno, které oceníte především večer. Po ochutnání vás překvapí intenzita. My jsme ho nazvali “chlapským pitím” a náš kamarád “Laphroaig mezi whiskami”. Nádherné a složité víno pro znalce.

 

Veltlínské zelené 2018 / Pozdní sběr

180 

Jasný zástupce klasických svěžích a skvěle pitelných suchých Veltlínů. Hrozny pochází z vinice Pod slunným vrchem a víno leželo 2 dny na slupkách. Nádherně podtrhuje svou odrůdovost, takže v něm objevíte pepřové tóny a vyšší kyselinu. Moravský Veltlín přesně takový, jaký známe a milujeme.

Veltlínské zelené 2018 / Výběr z hroznů

180 

Nádherný a netypický polosuchý Veltlín ve výběru z hroznů dokazuje, jak speciální byl ročník 2018. Nečekejte od tohoto vína svěžest a lehkost. Naopak, víno je extrémně plné a minerální. Lubo ho ponechal dva dny na slupkách a víno získalo fantastickou barvu a extra výraznou dochuť, která jen tak nezmizí. Víno pro náročnější konzumenty.

Ověření věku

Kliknutím na vstup potvrzuji že mi bylo 18 let.