Aromatická vína

Aromatická vína

1 330 

Také patříte mezi milovníky plných aromatických vín, která vám dlouho zůstanou na jazyku? Pokud hledáte intenzivní zážitek, který začne prvním přivoněním ke skleničce, zkuste tento kartón. Většina vín má zbytkový cukr, který dodává na jazyku pocit bohatosti, v některých objevíte vůni tropického ovoce, v jiném zase barikový sud. Ochutnávejte a užívejte si tuto šestici vín, vhodných především na večer.

4 skladem

Rulandské šedé barrique 2017/ Výběr z hroznů

Druhé víno z řady "velká osmička" patří tomuto excelentnímu suchému Rulandskému šedému, které zrálo na barikovém sudu. Sud se na něm nádherně podepsal a víno získalo plnost. Jedná se tedy o velmi mohutný a aromatický Pinot s výraznou vanilkovou dochutí. Zbyněk je na víno patřičně hrdý, což dokazuje i etiketa určená jen pro to nejlepší, co se v jeho sklepu urodí.

Chardonnay 2019

Hledáte víno na rande? Pak sáhněte po tomto polosuchém Chardonnay. Víno leželo pár měsíců na sudu, díky čemuž získalo typický nádech vanilky. Ve vůni i v chuti nám připomíná ovocný pohár se šlehačkou a vanilkovou zmrzlinou. Samozřejmě zakápnutou troškou alkoholu. Jednoznačně líbivé víno, které nadchne ženy a milovníky lehkých bariků,

Tramín červený 2019 / Výběr z hroznů

Překrásný kořenitý polosuchý Tramín v chuti i vůni připomíná vyzrálé čerstvé hrozny. Jedná se o úžasně aromatické a líbivé víno, které se pije samo. Pokud máte rádi plná aromatická vína, která vám zůstanou delší dobu na jazyku, budete nadšení.

Pálava - Růžová hora 2017 / Výběr z hroznů

Tato polosuchá Pálava z Růžové hory vyniká výraznou květinovou vůní po čajové růži a plnou silnou chutí. Přestože toto aromatické víno působí sladce, zbytkový cukr je na Pálavu poměrně nízký a pohybuje se na hranici suchosti a polosuchosti. Víno je mohutné, velmi kvalitní a představuje perfektní doprovod k večeru u krbu.

Cuvée MT+MM 2019 / Pozdní sběr

Toto voňavé a tak trochu holčičí polosuché cuvée vzniklo z Muller Thurgau a Muškátu moravského, neboli dvou aromatických odrůd. Výsledkem tedy nemůže být nic jiného, než líbivé voňavé víno, které se navíc skvěle pije díky vyšší kyselině. V kombinaci s nižším alkoholem tak představuje perfektní víno na letní odpoledne.  

Cuvée MONAMI 2019

Tímto cuvée nás Robert opět překvapil. Úplně vybočil ze své standardní produkce a kupáží 3 odrůd vytvořil voňavé a úžasně svěží cuvée MONAMI. Název jednak odkazuje na hrozny Muškátu Moravského, Muller Thurgau a Neuburského, ze kterých víno vzniklo, jednak vás (přes francouzštinu) přenese do společnosti přátel, se kterými si toto extrémně pitelné a lehké víno vychutnáte. Víno voní po muškátu, má mírný zbytkový cukr skvěle vybalancovaný vyšší kyselinou. Spolu s nižším alkoholem je to jasná volba na odpoledne v kruhu přátel. A i tato lahev je ověnčená stříbrem z vídeňské soutěže AWC Vienna.

Popis

Vinař Odrůda Chuť Barva Ročník Cukr Kyselina  Alkohol Zatřídění
Zbyněk Osička Rulandské šedé – barrique suché bílé 2017 0,7 6,0 13,0% výběr z hroznů
Robert Tichý Cuvée MONAMI polosuché bílé 2019 6,0 6,8 11,50% zemské
Lubomír Tichý Cuvée MT+MM polosuché bílé 2018 7,5 6,7 13,20% výběr z hroznů
Jiří Kopeček Pálava – Růžová hora polosuché bílé 2017 7,8 5,7 14,50% výběr z hroznů
Jan Filip Chardonnay polosuché bílé 2019 8,0 5,6 13,4% zemské
Zbyněk Osička Tramín červený polosuché bílé 2019 9,0 6,3 12,0% pozdní sběr

 

Další informace

Kartony a dárky

Degustační kartony

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Aromatická vína”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *