Suchý svěží karton

Suchý svěží karton

1 230 

Šestice svěžích a krásně suchých vín Vám dokáže, že máme bílá vína na špičkové úrovni. Jsou neskutečně pitelná a osvěžující. Zapomeňte na chvíli na těžké aromatické bariky. Je klidné odpoledne a dostali jste chuť na orosenou skleničku svěžího bílého. Právě v tuto chvíli toužíte po jedné z šesti lahví z tohoto kartonu. Zároveň se jedná o ideální volbu, pokud tak trošku hlídáte kalorie.

3 skladem

Auxerrois 2019 / Kabinet

Tuto starou francouzskou odrůdu u našich vinařů jen tak neobjevíte. Luboš ji má ale rád. A tak jako každý vytvořil toto úžasně svěží a suché květinové víno. Na první přivonění vás zaujme jemná vůně květin, v chuti se poté objeví lehké herbální tóny. Perfektní víno na odpoledne - lehké, svěží, úplně suché a s nízkým alkoholem.

Veltlínské zelené 2019 / Kabinet

Veltlínské zelené je spojováno s typickou vůni zeleného jablka. A právě tu naleznete po prvním přivonění k tomuto suchému Veltlínu. Po chvíli se objeví i bílé květy a špendlík. Chuť je velice jemná, osvěžující a připomíná bílý meloun a citrusy. Nádherné osvěžující lehké pití, které se perfektně hodí třeba ke grilovanému lososu. Příznivci šťavnatých suchých méně aromatických vín budou nadšení.

Rulandské bílé 2019 - panenská sklizeň

Honza si pořídil skvělý vinohrad Nad Nesytem, kde vysadil mimo jiné Rulandské bílé. Ročník 2019 je jeho první panenská sklizeň a podle nás se jedná o jeho nejlepší kousek. Pokud byste čekali lehkou mladou "panenku", budete překvapení. Víno je výrazné, plné, s vyšším alkoholem a úplně suché. Honza navíc nechal víno dlouho ležet na kvasnicích, což ještě umocnilo jeho výraz. Pokud máte rádi tuto složitou odrůdu, budete nadšení.

Sylvánské zelené - Hintertály 2016 / Pozdní sběr

Máte rádi velmi suchá plná a jen lehce aromatická vína? Pak vyzkoušejte tento krásně vyzrálý Sylván od Jirky Kopečka z tratě Slunečná. Sylvánské zelené patří spolu s Ryzlinkem rýnským na Valticko, kde pouze tyto dvě odrůdy spadají pod místní VOC. Pokud tedy chcete zjistit, jak má správné Sylvánské chutnat, sahněte po této lahvi. Víno je plné, bohaté a ideální na večer.

Ryzlink vlašský 2018 / Pozdní sběr

Další Rudův suchý Ryzlink vlašský, který má nízký zbytkový cukr a je nádherně minerální a zemitý.  Dunajovické kopce jsou rájem pro pěstování této skvělé a vysoce kvalitní odrůdy. A tato lahev to jen potvrzuje.

Rulandské šedé 2019 / Pozdní sběr

Tato Rulanda na hranici suchosti a polosuchosti představuje perfektní lehké květinové víno na víkendové odpoledne. Ve vůni jsou bílé květy, v chuti jde do ovocných tónů. Víno působí šťavnatě, lehce a nebezpečně pitelně. Tohle je typické dílo Zbyňka - plná, ale nevtíravá vůně, svěžest a okamžitá chuť na další skleničku.

Popis

Vinař Odrůda Chuť Barva Ročník Cukr Kyselina  Alkohol Zatřídění
Robert Tichý Veltlínské zelené suché bílé 2019 1,7 5,5 12,00% kabinet
Jan Filip Rulandské bílé suché bílé 2019 0,7 6,1 13,30% zemské
Jiří Kopeček Sylvánské zelené suché bílé 2016 1,7 5,0 13,00% pozdní sběr
Lubomír Tichý Auxerrois suché bílé 2019 1,0 6,3 11,90% kabinet
Rudolf Košulič Ryzlink vlašský suché bílé 2018 2,0 5,9 12,00% pozdní sběr
Zbyněk Osička Rulandské šedé suché bílé 2019 5,5 7,0 12,00 pozdní sběr

 

Další informace

Kartony a dárky

Degustační kartony

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “Suchý svěží karton”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *